0506 951 00 72
editor@bircocukbirkalem.com

Kibar Boz Ayının Aşkı

“Geleceğin yazarlarının konaklama yeri”

Kibar Boz Ayının Aşkı

Aşk bulutları üzerinde uzanmış olan Akıllı Robot, aklından bir türlü çıkmayan Kibar Boz Ayıyı düşünüyordu. Kibar Boz Ayı ise sütünü yudumlayarak bulutların üzerinde dolaşırken rüyalara dalmış Akıllı Robotu gördü. Akıllı Robot; Kibar Boz Ayıyı gördüğünde, bulut yüzünden başının dönmesi yetmiyormuş gibi bir de aşktan başı dönmeye başladı. Tabi Yılan Adamın Kibar Boz Ayı’ya ettiği evlilik teklifinden habersizdi. Ama Kibar Boz Ayı, Yılan Adamın evlilik teklifini reddetmişti ve bunun da bir sebebi vardı. Kibar Boz Ayı da Doktor Köpek’ten hoşlanıyordu.

Bütün bunlardan habersiz olan Akıllı Robot Kibar Boz Ayıya çiçek dolu bir çikolata şelalesi vermeye karar verdi. Bu hediye karşısında kibarlığını bir kenara bırakan Kibar Boz Ayı bizim Akıllı Robota ‘Git buradan ben Doktor Köpekten hoşlanıyorum , seni istemiyorum!’ diye bağırdı. Bütün bu olanlardan artık çok sıkılan ve psikolojisi bozulan Kibar Boz Ayı ,Doktor Köpeğe tedavi olmaya karar verdi. Ayrıca Boz ayı tarafından reddedilen ve siniri geçmeyen Yılan Adam , doktorun Boz Ayıya verdiği ilaçları ölüm ilacıyla değiştirdi. Buna tanık olan Akıllı Robot bunu hemen Kibar Boz Ayıya bildirmiş ve ilaçları içmesini engellemişti. Akıllı Robot bu planı bozduğu için Kibar Boz Ayı ona çok teşekkür eder ve sarılır, bu kahramanlığından dolayı ondan etkilenmeye başlamıştır. Sarıldıklarını gören ve bütün bu olanlara dayanamayan Yılan Adam da oracıkta kendini zehirler ve ölür.

Akıllı Robotun kahramanlığından etkilenen Kibar Boz Ayı , Akıllı robotla evlenmeye karar verir ve mutlu mesut yaşarlar. Doktor Köpekte onların bu mutluluğunu görüp Kibar Boz Ayı adına çok sevinmiştir ve mutlu mesut yaşamalarına tanıklık etmiştir.

Çerçiler Şehit Recep Geçer Yatılı Bölge Okulu

7.sınıflar

SİNOP / DURAĞAN

Ramazan BAŞ , Mecit ALTUN , Esra ÇELİKEL , Nazlı ÇELİKOL , Zeynep ÇAYLIOĞLU , Sehri KORU , Tuğba YAMANER , Sündüs ERKAN , Gülsüm TOPAÇ, Kevser MANTAR , Halit KANAT , Cebrail ERDEM , İshak ÇELİKEL , Nazlı Nur ER , Mesude KARAKUŞ , Ebru GİYİCİ, Şehri DEVİREN, Zekiye ALTUN , Fatma ÇOBANOĞLU , (Gönüllülerden) Mehmet Emir CANGİR , Zeynep ORHAN , Merve Nur DOĞAN , Zahide Nur YILDIZ.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir